Głównym założeniem projektu jest kompleksowe wsparcie osób z niepełnosprawnościami pochodzenia ukraińskiego, którzy w wyniku działań wojennych trafili do Polski lub potrzebują pomocy na terenie Ukrainy.

JAKIE WSPARCIE OFERUJEMY?

W ramach niniejszego projektu podejmujemy działania związane z wyszukiwaniem osób z niepełnosprawnościami potrzebujących pomocy sprzętowej– zarówno w Polsce jak i na Ukrainie. Nawiązujemy kontakt z osobami z niepełnosprawnościami (lub ich opiekunami) i po określeniu formy wsparcia udzielamy pomocy jakiej potrzebują: 

  • dopasowujemy sprzęt i wyposażenie do konkretnego rodzaju niepełnosprawności (np. wymierzanie wózków, dobór materiałów opatrunkowych i higienicznych – w tym urologicznych).
  • pozyskujemy zarówno nowy, jak i używany sprzęt dla osób z niepełnosprawnościami (w formie zakupów i darowizn), realizujemy jego serwis i przygotowanie do używania,
  • realizujemy zakupy niezbędnego wyposażenia higienicznego i medycznego (np. opatrunki, cewniki, pieluchy itp.).

Całość sprzętu i wyposażenia jest NIEODPŁATNIE przekazywana wydawana osobom włączonym w bazę zależnie od określonych potrzeb. Dary są przekazywane osobiście lub wysyłane na terenie Polski lub Ukrainy. Zakupy sprzętu będą realizowane do wyczerpania środków.

POTRZEBUJESZ WSPARCIA?

Wypełnij FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Masz pytania? Skontaktuj się z nami pod numerem telefonu 690 251 119 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projekt realizowany jest ze środków przekazanych przez firmę Franklin Templeton.

POCZĄTKI

Założone w projekcie działania są kontynuacją i rozwinięciem aktywności jakie zostały już podjęte wspólnie z Partnerami tuż po rozpoczęciu wojny na Ukrainie, tj. od końca lutego 2022 do chwili obecnej. Wychodząc naprzeciw trudnej sytuacji osób z niepełnosprawnościami z Ukrainy grupa organizacji od lat działających w tej tematyce w Polsce postanowiła wspólnie zorganizować niezbędną pomoc w wielu różnych obszarach (m.in. w transporcie, pomocy w zakwaterowaniu, wsparciu w sprzęcie i niezbędnym wyposażeniu oraz doradztwie w języku ukraińskim nt. włączenia tych osób w polski system świadczeń). W skład grupy wchodzą Stowarzyszenie Jedna Chwila, Fundacja Podaj DALEJ, Fundacja Aktywnej Rehabilitacji – Wielkopolska, Fundacja Balian Sport oraz Fundacja Kulawa Warszawa oraz CREO.

Niebieskie niebo i żółte pole rzepaku nawiązujące swoją stylistyką do ukraińskiej flagi