Sprawdźcie relację Asi, Misi i Jacka z wydarzenia ostrowskiego ZUS.

Kierunek --> Ostrów Wielkopolski 

W miniony wtorek 26 września Asia, Michalina i Jacek wybrali się do Ostrowa Wielkopolskiego na zaproszenie ostrowskiego oddziału ZUS. W przestrzeniach zabytkowych wnętrz Synagoga Forum wzięliśmy udział w corocznym wydarzeniu służącemu upowszechnianiu wiedzy dotyczącej działań na rzecz i z osobami z niepełnosprawnościami.

Zostaliśmy zaproszeniu do panelu dyskusyjnego, w którym udział również wzięli dyrektor oddziału ZUS w Ostrowie Wielkopolskim Zdzisław Jaźwiec, historyk i ostrowski działacz Dariusz Peśla oraz Tomasz Paczkowski z oddziału wielkopolskiego PFRON. Panel poprowadziła Ewa Szymankiewicz, koordynatorka dostępności ostrowskiego ZUS.

3 kobiety i 3 mężczyzn biorą udział w panelu dyskusyjnym.

Ścieżka Doświadczania 

Po występie  artystycznym przedstawicieli i przedstawicielek WTZ Tęcza zrealizowaliśmy Ścieżkę Doświadczania. Każdy z uczestników wydarzenia mógł spojrzeć na świat z różnych perspektyw. Przenieść się na chwilę w ciało 80 letniego seniora ubierając kombinezon starości, czy ubierając okulary symulujące różne choroby wzroku. Usiąść na wózku i sprawdzić, czy łatwo jest pokonać progi i schody. Sprawdzić jak poradzi sobie z codziennymi czynnościami bez zmysłu wzroku, czy słuchu ubierając wygłuszające słuchawki, czy opaski zaciemniające.

Bardzo ucieszyła nas duża frekwencja i aktywny udział ostrowskiej młodzieży.

Kolaż. Uczestnicy i uczestniczki Ścieżki Doświadczania ubierają na siebvie sprzęty symulujące różne niepełnosprawności. Warsztaty odbywają się w zabytkowych przestrzeniach synagogi.

A relację filmową w kamerze WLKP 24 INFO znajdziecie tutaj: LINK 

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!

Pozdrawiamy

Ekipa CREO

Dwie kobiety i mężczyzna siedzą w samochodzie. Mają na sobie koszulki z logo CREO. Uśmiechają się. W tle koła do wózka dla OzN, które leżą na tylnym siedzeniu.