Creo

Kobieta i mężczyzna w koszulkach w barwach reprezentacji Polski pozują na ciemnym tle. Napis: # bierzemy sprawy w swoje ręce

Chcieliśmy pokazać i utrwalić w świadomości społecznej obraz osoby, która realizuje swoje plany, pasje, podejmuje się pełnienia różnorakich ról społecznych i działań zawodowych.

Celem kampanii społecznej CREO jest próba zwrócenia uwagi na różnorodne aktywności społeczne i zawodowe osób z niepełnosprawnościami, które podejmują w życiu takie same aktywności jak osoby pełnosprawne – są sportowcami, prowadzą swoje biznesy, spełniają się w roli rodziców. Dlaczego więc nie są postrzegani w taki sam sposób?

Kampania #bierzemysprawywswojerece pokazuje osoby z niepełnosprawnością jako pełne pasji, dobrze radzące sobie z wyzwaniami życia, osiągające sukcesy i realizujące się różnych rolach. Ambasadorami kampanii zostali: Katarzyna Kozikowska – reprezentantka Polski w parakajakarstwie, Krzysztof Stern – wpółzałożyciel klubu crossfitowego Iron Arena oraz prezes stowarzyszenia Jedna Chwila, Łukasz Rękawiecki – reprezentant Polski w rugby na wózkach oraz Rafał Miszkiel – vloger, autor kanału Życie na Wózku. Przybliżenie sylwetek konkretnych osób z różną niepełnosprawnością i przedstawienie ich indywidualnych historii ma na celu pokazanie ich historii nie poprzez pryzmat ich niepełnosprawności, a poprzez ich aktywności, sukcesy i plany rozwoju w danej dziedzinie życia społecznego, czy zawodowego.

Poprzez kampanię „Bierzemy sprawy w swoje ręce” chcieliśmy pokazać i utrwalić w świadomości społecznej obraz osoby, która realizuje swoje plany, pasje, podejmuje się pełnienia różnorakich ról społecznych i działań zawodowych -  jak każdy pełnoprawny członek społeczeństwa.

Reportaż „Bierzemy sprawy w swoje ręce” odczarowuje niepełnosprawność, przełamuje bariery i stereotypy, a także zachęca do większej otwartości i spojrzenia na świat z wielu perspektyw.

Zachęcamy do obejrzenia Pasja, sukcesy i emocje. Ambasadorzy kampanii społecznej CREO "Bierzemy sprawy w swoje ręce"

Więcej na: https://www.centrumcreo.pl/bierzemysprawywswojerece.html