Creo

Klatka z filmu na Youtube: mężczyzna zakłada okulary zaciemniające. Napis Kampania społeczna: Bierzemy sprawy w swoje ręce

„Bierzemy sprawy w swoje ręce” to hasło kampanii społecznej, którą  Stowarzyszenie CREO  wspiera aktywność społeczną i zawodową osób z niepełnosprawnością.

Celem kampanii społecznej CREO jest próba zwrócenia uwagi na różnorodne aktywności społeczne i zawodowe osób z niepełnosprawnościami, które podejmują w życiu takie same aktywności jak osoby pełnosprawne – są sportowcami, prowadzą swoje biznesy, spełniają się w roli rodziców. Dlaczego więc nie są postrzegani w taki sam sposób?

Pierwszy ze spotów promujących kampanię podkreśla, że spełnianie się w życiu społecznym i zawodowym nie jest wcale łatwe, kiedy osoba z niepełnosprawnością napotyka na swojej drodze bariery, czy to społeczne, czy architektoniczne. Film nakręcony jest w formie eksperymentu: grupa młodych i wysportowanych osób na chwilę wczuwa się w rolę osób z niepełnosprawnością – ubiera okulary ograniczające wzrok, zakłada kombinezon ograniczający ruchy, ubiera rękawiczki symulujące drżenie dłoni, czy siada na wózek. Dzięki zastosowaniu dostępnych narzędzi symulujących niepełnosprawność chcieliśmy unaocznić odbiorcom filmu, z jakimi wyzwaniami na co dzień musi mierzyć się osoba z niepełnosprawnością, pozwalając widzom lepiej zrozumieć ograniczenia i potrzeby osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

 

Zachęcamy do obejrzenia Bierzemy sprawy w swoje ręce - kampania społeczna CREO

Więcej na: https://www.centrumcreo.pl/bierzemysprawywswojerece.html

 
 

#bierzemysprawywswojerece

#creo

---

Projekt współfinansowany ze środków PFRON będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego