Z wielką przyjemnością rozpoczynamy rekrutację do projektu "DziałaMY - program rozwoju edukacji obywatelskiej w Metropolii Poznań". Poszukujemy aż 25 szkół w których przy naszym wsparciu rozpoczną działania Szkolne Kluby Młodego Obywatela.

Celem projektu jest wzrost partycypacji obywatelskiej i społecznej młodzieży oraz zwiększenie zaangażowania osób młodych w sprawy publiczne w samorządach Metropolii Poznań. W ramach projektu w 25 placówkach zostaną stworzone Szkolne Kluby Młodego Obywatela, w których zrealizowany zostanie program edukacyjny kształtujący młodzież odpowiedzialną obywatelsko i społecznie, uważną na otoczenie, respektującą prawa innych i chętnie angażującą się w wolontariat wspierający osoby z niepełnosprawnościami i osoby starsze.

Projekt realizowany jest w partnerstwie przez Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO oraz Stowarzyszenie Metropolia Poznań. Udział Szkoły, nauczycieli oraz uczniów i uczennic w Projekcie jest bezpłatny.

Do udziału w projekcie zakwalifikowanych zostanie łącznie 25 szkół, z tego po 1 w każdej z  gmin Powiatu Poznańskiego (Buk, Czerwonak, Dopiewo, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Pobiedziska, Puszczykowo, Rokietnica, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz Tarnowo Podgórne), 4 szkoły z gmin z powiatów ościennych (Szamotuły, Oborniki, Skoki i Śrem) oraz 4 szkoły z Miasta Poznania.

Zgłoszenia udziału w projekcie można dokonać mailowo pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod numerem telefonu 608 839 784.

Po otrzymaniu zgłoszenia będziemy się kontaktować z daną placówką w celu potwierdzenia jej udziału i ustalenia szczegółów organizacyjnych.

Na zgłoszenia czekamy do piątku 20 września.


Projekt jest współfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.